Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet üniversitesinde okumaya ne dersin? Araştırmak ve üretmek ve buluş etmek dünyaya ve ülkene bilimsel alanda yeni değerler katmaksa hedefin tercihin kesinlikle Gence Devlet üniversitesi olmalı.

Düşünmek ve araştırmak benim işim ve bundan büyük haz alırım diyorsan. Seçimini hemen yapmalısın. Ne kadar kaliteli ve köklü bir okulda okuduğunu öğrenmek ister misin? O durumda kısaca Azerbaycan Gence Devlet üniversitesi’ni tanıyalım.

14 Nisan 1938 yılında Günce’de 2 yıllık eğitim süresiyle muallim Enstitüsü şekilde kuruldu. ilk yıllarda uzmanlık, fen, fizik, matematik, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı olarak eğitim hayatına başlamış ardından Fen Fakültesi Fen-Coğrafya Fakültesi şekilde değişmiştir. 1949 yılında bu enstitü kapatılmış Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü şekilde yenilenmiştir. Günümüze kadar modern ve bugünkü Gence üniversitesi’nde okumak isteyenlerin sayısı çoğaldığı için çok talep üzerine ülkenin en nitelikle devlet üniversitesi unvanını almıştır.

Üniversitenin misyonu, Azerbaycan’ın eğitim ve bilimsel kurumlarını oluşturmak, Azerbaycan kültürünü ve sanatının daha da geliştirilmesini sağlamaktır. düşünce özgürlüğü ve fikirlerin çeşitliliği üniversite toplumunun temel değerlerinden biridir. Araştırma ve eğitim süreciyle birlikte üniversitenin ana temasıdır. temel ve uygulamalı eğitim şarttır. Avrupa yapılan araştırmalardan yararlanarak eğitim sahasını genişletmek üniversitenin prensibidir. Bilimsel büyüme ve küresel araştırma merkezleri ile genişleyen ilişkiler Gence Devlet üniversitesinde ayrıcalıklı yönlere bilimsel sonuçların alınmasına imkânlar yaratmıştır. Büküm denklemler teorisi, ayrıştırmalı ve integral operatörler teorisi dalında çok fazla önemli sonuçlar

Azericedir. Hazırlık eğitimi Azerbaycan Mimarlık ve inşaat üniversitesinde verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti 550 ABD Doları’dır. Gence devlet üniversitesinde eğitim ücreti yıllık 1000 ABD Dolarıdır.

  • Bioloji
  • Matematik
  • Fizika
  • Tarix
  • Fizioloji

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın