Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan tıp fakültesi, 1991’de Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile bağımsızlığını yeniden kazanan Azerbaycan, eğitim kalitesini daha da arttırmak için birçok çalışma içerisine girmiş bugünkü yapılanmasını oluşturmuştur. 7 fakülte ile eğitim veren üniversitede 7500 öğrenci bulunmaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de eğitim görme imkanı sağlanmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır.

Eğitim dili Azerice, Rusca ve İngilizce ‘dir.

  • Hazırlık – Azerbaycan Türkçesi/Rusca – 1 Yıl
  • Tıp – Azerbaycan Türkçesi/Rusca/İngilizce – 6 Yıl
  • Eczacılık – Azerbaycan Türkçesi/Rusca – 4 Yıl
  • Diş Hekimliği – Azerbaycan Türkçesi/Rusca – 5 Yıl

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın