Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700’den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya’nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ’nün önceliklerinden biridir.

Günümüz itibariyle Kazan Devlet Tıp Üniversitesi’nde 5500’den fazla tıp öğrencisi, klinik pratisyen ve stajyer bulunmaktadır. Eğitim faaliyetleri 9 fakültede 65 bölüm bünyesinde gerçekleştirilir ve üniversitenin akademik kadrosu 1500 araştırmacı ve öğretim görevlisinden oluşmaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi’nde eğitim almayı tercih ettiğinizde, yeni kültürleri tanımak ve vizyonunuzu genişletmek açısından uluslararası ortamı büyük bir avantaj teşkil eder.

Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg’daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini listesinde de yer alır.

  • Genel Tıp – Rusça – 4 Yıl
  • Genel Tıp (İngilizce) – İngilizce – 4 Yıl
  • Diş Hekimliği – Rusça – 4 Yıl
  • Eczacılık – Rusça – 4 Yıl
  • Eczacılık (İngilizce) – İngilizce – 4 Yıl
  • Hemşirelik – Rusça – 4 Yıl

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın